4 Aralık 2013 Çarşamba

Ms. Leg leg

Farkettim de simdiye kadar bircok konuyu arastirmisim, örekleri kendi hayatımdan verip alternatiflerini de sunmuşum fakat hiç tüyo vermemişim :)  (belkide tüyolara pek inanmadığım kişiden kişiye değişebilecek konularda bilirkişi gibi davranmayı sevmediğim içindir)

Bugün arkadaşlarımla sohbet ederken uzun bacak boyumun zaman zaman alay konusu olduğunu görünce de birkaç ipucuyla uzun görünmek isteyenlere tüyolar buldum. (Biraz daha bekleseydin sırf bacak doğabilirdin diyen bile var) Şimdi tüyoları paylaşıyorum ki mini etek giydiğim zaman sopa üstünde yürüdüğümü sanmasınlar ! Sevgilim kızmasın, babam kızdırmasın, kızlarda kıskanmasın diye bile olabilir aslında :))

Bu basit tüyolarla dileyenlerin de bacakları ince ve uzun gözükecekmiş...
Kısa bot yerine çizme tercih edin
Boyunuz kısaysa bilekte biten botlar sizi daha kısa gösterir. Bu yüzden diz kapağınızı aşmayacak yükseklikteki çizmeler bacaklarınıza daha uzun bir görüntü verecektir.
Kıyafetinizin belini gösterin
Bluzlarınızı dışarı bırakmak yerine bellinizi gösterecek şekilde içeri katlarsanız, kıyafetinizin nerede başladığı gözükecektir. Böylece, bacaklarınızı daha uzun gözükür.
Dikine çizgiler
Dikine çizgiler, göz yanılsamalarına neden olduğu için daha uzun gözükmenizi sağlayacaktır. Etek veya pantolon alırken desen olarak dikine çizgileri tercih edebilirsiniz.
Yüksel belli mini etekler
Yüksek belli etekler, bacak boyunuzun başlangıç noktasını daha yukarda gösterdiği için bacaklarınız daha uzun gözükecektir. Aynı zamanda kısa etekler, bacaklarınızı ön plana çıkartığı için aynı görevi görür. Eteğin boyu, bacağın nerede başladığını saklar, özellikle de kalem etekleri tercih ederseniz, bacaklarınızın olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.
Ten rengi ayakkabı
Ten rengi ayakkabı giydiğinizde ayakkabının nerede başlayıp, bacağın nerede bittiğini belli etmez. Ten rengi ayakkabılar teninizle uyum gösterdiği için bacakları daha uzun gösterir.
Uzun paça pantolon
Pantolon paçanızın boyu çok önemlidir. Bol paça pantolonları topuklularla giydiğinizde topuk boyu belli olmadığı için bacaklarınız uzun gözükür. Dar pantolonlarda uzun paça kullanmaktansa bol paçalarda tercih edin. Doğru boy, ayakkabınızı tamamen kapatan boydur. Eğer daha uzun olursa, paçalarınızda katlar oluşur ve bu sizi uzun göstermek yerine kısa gösterir. Aynı şekilde bel boyunu yüksekte seçebilirsiniz. 
Renkleri Kullanın
Giyeceğiniz ayakkabıyı, pantolon veya çorabınızın rengine göre seçin. Tek renk olacak kıyafetiniz ve ayakkabınız bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir. Eğer siyah pantolon veya çorap giyecekseniz farklı renk yerine siyah ayakkabı tercih edin farklı renkler bacak boyunuzu kesik kesik gösterir, tek renk ise bütün bir görüntü oluşturacağı için bacaklarınız uzun görünecek. Koyu renkler her zaman bacağınızı daha ince gösterecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder