5 Aralık 2013 Perşembe

Tasarım Masarım

Güüünaaaydın :)
Bu sabah güne en sevdiğim renklerde ve en sevdiğim övgülerle başladım. Övgülerden kastım, yaptığım işlerin yada başarılarımın takdir edilme kısmından bahsediyorum. Yoksa şişirme iltifatlara karnım tok çok şükür !

Üzerimdeki kıyafetleri ben tasarladığım için ve bu özelliğimi bilen arkadaşlarımın-müdürlerimin bunu farketmesiyle beraber burdan da yazmak istedim.
Evde boş bulunduğum herzaman ev işleri ve el işleri arasında kendimi oyaladığımı kilimcinin kör oğlu bile bilir :)
Takı tasarlamak, dikiş dikmek, kumaş boyamak ve mevcut elbiseleri kesip-parçalamak en bilindik hobilerimdir. Bu huyumu malesef henüz ticarete dökemedim yada eğitimini alıp kendimi profesyonelleştiremedim. Herkeste olan ve ortalarda aynı elden çıkmışçasına dolaşan ürünleri oldum olası sevmedim, sevemedim.
Vakti zamanında, liseyi hazır giyim-moda bölümünü kazanmış bir insan olarak üniversiteye devam etmemiş olmak ne tür bir kayıptır bilinmez ama üniversiteden sonra da İtalya'da moda eğitimi almak yerine Amerika'da dil bölümünü tercih ettim.

Anlayacağınız benim moda bilgim çocukluğumdan beri bulduğum her parçadan Barbie bebeklerime aklıma gelen herşeyi dikmekle ve kendime enterasan ürünler tasarlamakla sınırlı kaldı. Bazen eşime dostuma hediye edilebilecek ufak şeylerde yapıyorum ama ısrarcı tutumlarla değil kendi halime bırakıldığımda yaratıcılığım tutuyor nedense...

Bugün üzerimdeki pantalonun modeli, paçasındaki deseni ve hırkamdaki objelerin dikimi tamamen bana ait. Evde herkesin kolaylıkla yapabileceği türden ve heryerde kolaylıkla bulunabilecek objelerden oluşuyor. Eğer evinizde ''Her genç kızın rüyası Singer dikiş makinası''da varsa işiniz bir hayli kolaylaşıyor =)

Yapılması gereken iş sadece,  alternatifi bol olan tuhafiye yada hobi dükkanlarından kesilmiş yada kendi zevkinize göre şekillendirebileceğiniz keçeler, pantalon yada bluz kenarlarına dikmek için inceli-kalınlı şeritler, ve yazlık yada kışlık olmak üzere alacağınız kumaşlara kalıyor.

Farklılığı seven ve aynı ürünlerden sıkılan herkese, keyifli ve yararlı uğraşlarla geçirecekleri günler dilerim...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder