13 Şubat 2015 Cuma

Darling


14 Subatta sevgilisi olanlara, hediye alanlara, almazsa kafasi kirilacaklara, totosunda don olmayanlara, kendi hediyesini kendi alanlara, gecen yillardaki asklara, özgür ruhlara, gelecek subatlara- martlara, evde kalanlara, yalnızlıktan zevk alanlara, oluyorsa ekime olmuyorsa kasıma ''kısacası en dürüst insanlara'' gelsin bu caps de benden :)))

12 Şubat 2015 Perşembe

Burca Göre Özür Dile-me

Astoloji ile kendi çapımda ilgilendiğim doğrudur.(sadece burç yorumlarını okumak, kişileri genellemek, ve özelliklerini ilk önce burçlarına göre ayırmaktan öteye geçmedim)
Hayatımda yer eden herkesin burcunu inceledim okudum araştırdım ve uygunluğuna göre bazı kanılara vardığım da doğrudur. Hiçbirşeye körü körü inanmadığım da doğrudur diyeceğim ama aşağıda verilen bazı bilgiler komik olmakla beraber gerçek bile olabilir diyorum:)

Zira özür dileme şekli kişiden kişiye göre değişebileceği üzere burçlara göre de farkedilebiliyormuş. Ben kendi burcumu okudum ama uygun bulamadım çünkü ben hatamı kabul ettiğim an çok güzel özür dilerim, telafi eder tekrarı olmaması için çaba sarfederim. Tabiki hatalı olmadığımı düşünüyor ve fikrimi hiçbir teori çürütemiyor ise hayatta özür dilemem, hatta senelerce görüşmeden yok saydığım insanlar olmuştur. Ne denli doğru bir hareket tartışılır ama inadım inat ve özür dilemesi gereken kişiyi asla unutmadan cezasını çekmesini bekleyebilirim !!
Fakat aşağıdaki yorumları erkek özelliklerine göre değerlendirince hepsi tuttu. Eşim-dostum, babam, yöneticim ve akrabalarım herkesin burcunu bilip incelediğim üzere uygunluklarını test ettim, şimdi  sizlerle de paylaşıyorum.
Özür dilediğiniz yada beklediğiniz kişiyi birde bu gözle analiz edin ve aksiyonlarınızı bu yönde alınız diyor yarın görüşmek üzere huzurlarınızdan ayrılıyorum..

KOÇ: Bir kere bütün Koç'lar dünya şekeri olduklarına inanırlar. Özür dilemelerini gerektirecek bir şey yaptıklarında özür dilemeleri gerektiğini düşünmezler. O yüzden dizlerinin üstüne çökmek yerine basitçe "özür dilerim" derler... Bundan ne azını ne de fazlasını yaparlar...

BOĞA: Bir hata yaptıklarında o insanın yüzüne bakmaya çekinirler. Hem zaten olan olmuştur. O yüzden Boğa'ların özür dilemedikleri için kaybettiği çok arkadaşları vardır...

İKİZLER: İkizler burcu kişileri her ne yapmış olurlarsa olsunlar, konuyu iyice derinlemesine araştırırsanız bile mutlaka haklı çıkacaklardır. Bu yüzden bir İkizlerden özür dilemesini beklemeyin, kendisini mutlaka haklı çıkaracak bir neden size söyleyecektir. Madalyonun değil ikizlerin 2 yüzünden bahsediyoruz sonuçta !

YENGEÇ: Bir Yengeç'in özür dilemesini bekliyorsanız buna pişman olursunuz... Her konuyu mutlaka kendi taraflarına çevirmeyi bu kadar iyi beceren başka bir burç daha yoktur. Sonunda bir bakmışsınız yalvar yakar olan sizsiniz. En azından birşey kaybetmezsiniz..

ASLAN: Bir Aslan hatasını telafi etmek için elinden ne geliyorsa yapar. Size çiçekler alır, evinizin karşısındaki duvara kocaman harflerle "beni affet!"yazar, ayaklarınıza kapanıp yalvarır. Sonunda affettiğiniz zaman kıs kıs gülmeyi de ihmal etmez tabii, ne de olsa ona karşı koymak ne mümkün, hatasını bile övgülere çevirebilir kendince !

BAŞAK: Başak hata yaptığı zaman özür dilemekten çekinmez, ama bunu ne zaman yapacağını kendi kafasından planlar. Herkesi kendileri gibi sandıkları için böyledirler. Onlara göre iş işten geçmiş olsa bile sonuçta özür dilemiş midir, dilemiştir!

TERAZİ: Hata yaptıkları zaman bunu itiraf etmeye çekinmezler. O kadar içtendirler ki zaten “özür dilerim” demelerine fırsat kalmadan siz affettiğinizi söylemiş olursunuz. İçten yapılan açıklama işe yarar, bizden söylemesi !

AKREP: Özür dilemenin bir formalite olduğuna inanırlar. O yüzden bir telefon açmak ya da karşınıza alıp konuşmak yerine kart ya da mail yoluyla özür dileyen insanların çoğu bu burçtandır...

YAY: Yay'ların kitabında pişmanlık, özür gibi şeyler yazmaz. Hatasız kul olmaz şarkısı onların hayat felsefesidir. Başkaları onlara yanlış bir şey yaptığı zaman da aynı tavrı korurlar, çifte standart yapmazlar yani...

OĞLAK: Onlardan basit bir "özür dilerim"le kurtulamazsınız. Uzuun bir açıklama beklerler. 7 sayfalık bir savunma yazıp da sonunda onu tatmin edebilmişseniz ne mutlu...

KOVA: Dünya tatlısı insanlardır. Hata yaptıklarını bilir ve saniyesinde durumu kurtarmak için bir şeyler düşünürler. Genelde de başarırlar, gerisi karşısındakilere kalmış...

BALIK: Kolay kolay özür dilemezler çünkü onlara göre herkesin olaylara bakış açısı farklıdır. Bir Balık ve özür dilemek ha? Kendi haline bırakın gitsin!

11 Şubat 2015 Çarşamba

Tarihte o gün..

Birkaç gündür yazamayınca başlıyor bende bir sıkıntılar  bir içimi dökme isteği bir heyheylenmeler...

Konuşmak neyse de yazınca daha ben gibi benim içimden geçenleri sıralıyorum çoğu kez, o nedenledir ki; İçime atıp dert olacağına dışıma çıksın mert olsun diyorum amiyane tabirle :)
 Ancak taşınma telaşı, yeni oluşumlar(hiç hesapta yokken demek oluyor bu tabir) heyecanlar, yorgunluklar, kar-kış-buzullar derken ''abartmaya lüzum'' yok oturup yazamadım. Ama yeni yılın ilk günlerinden itibaren neler oldu diye tarihe bakıp göz gezdirdim. Şimdi onları paylaşıyor sonrasında da iş yoğunlum geçer geçmez normal Burci kıvamına geleceğim ve şairin de dediği gibi  ''olan-olmayan-acıtan-sancıtan'' ne varsa anlatacağım :)))

Siz şimdi aşağıdaki satırlara göz gezdirir iken bende toplanıp yerleşeceğim yeni masama. Sonrasında da kar manzaralı çalışma hayatıma gömülüp haftasonunu bekleyeceğim :) iyi çalışmalar dilerkende ufak bir tavsiye, aman dikkat edin bu havalara yollara...


Ocak 2015 Tarihte Bugün
Oyuncu Oğuz Oktay
Sultanahmet'te turizm şube karakoluna intihar saldırısı: 1 polis şehit
Fransa'da yayınlanan ve Hz. Muhammed'in karikatürünü yaptıktan sonra büyük tepki alan "Charlie Hebdo" dergisine saldırı düzenlendi. 10 ölü
TRT sanatçısı Ayla Gürses 69 yaşında vefat etti.
Radyo Megasite'nin sahibi Kadir Balcı, Ankara'da evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Fransa'da 17 kişinin ölümüne neden olan saldırıları protesto etmek için Paris'te Cumhuriyet Meydanında yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe birçok ülkeden devlet ve hükümet başkanının katıldı
Yazar Afet Ilgaz 78 yaşında vefat etti
Yolsuzluk iddiaları ve önergeler ile ilgili 4 eski bakan ile ilgili Yüce Divan oylaması mecliste yapılıyor.
Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud
Halk müziği ve fantezi müzik sanatçısı Seyfi Doğanay hayatını kaybetti.
Yeşilçamın usta oyuncusu Hakkı Kıvanç hayatını kaybettiTarihte Şubat 2015
Bank Asyaya el konuldu. Bank Asya'nın yönetim kurulunu belirleyen imtiyazlı payın yüzde 63'ünün TMSF tarafından kullanılmasına karar verildi.
Türkiye, Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 1988 yılında kabul edilip, 1991 yılında yürürlüğe giren 167 sayılı inşaat işlerinde güvenlik ve sağlık sözleşmesini 27 yıl sonra imzaladı.
Türk Sanat Müziği'nin efsanevi sanatçısı Müzeyyen Senar 97 yaşında hayatını kaybetti.
http://www.tarihtebugun.org/