9 Nisan 2015 Perşembe

Beynimi Yeme !


Bazen kıyafetleriniz, bazen düşünceleriniz, bazen de diğer insanlardan gelen veya sizin sergilediğiniz tepkileriniz ile karşıt cinsten olduğunu hissedebilir yada düşündürülebilirsiniz. Fazla maskülen yada feminen tarzlardan bahsetmiyorum sadece düşünme ve karar alma aşamalarında nasıl bir sistemde ilerliyorsunuz, beyniniz iş-sosyal ve aşk hayatınızda nasıl işliyor bunu merak ediyorum...
Ben çoğu kez  topuklu ayakkabılarım, uzun saçlarım ve full makyajıma rağmen  erkek gibi kız, delikanlı gibi tabirlerle sevildiğimden eminim :) Bugün Ramiz Dayı gibi görünmeme rağmen rujumu sürüp en güzel bayan sohbetlerine karıştığım için de pek memnunum..
Bu söylemler tabiki kişiliğimle alakalı olduğu için espri konusu olabiliyor fakat birde beynimizin çalışma şekline göre cinsiyeti belirleniyormuş ki eyvahlar olsun kesin bende her tür vardır diyor aşağıdaki komik analizi sizlerle paylaşıyorum.  Benim beynim çift cinsiyetli olarak su yüzüne çıktı çünkü herşeyi kararında yeri ve zamanına göre yaşamayı ve yaşatmayı seven insanların özellikleri bu grupta yer alıyor. Beyni olmadığını düşündüklerimizi ise henüz dahil edeceğimiz bir kategori olmadığını belirtmeden geçemiyorum ;))
Keyifli seyirler eğlencemiz ve farkındalıklarımız bol olsun dileklerimle...
Beyniniz tamamen feminen!
İŞYERİNDE:
Rekabete girmek sizi müthiş korkutuyor ve baskı altına sokuyor. Oysa maskülen beyinli insanlar rekabete bayılırlar; bu sayedede mutluluk verici dopamin hormonu salgılarlar. Siz ise rekabet durumunda soğukkanlılığınızı kesinlikle koruyamıyorsunuz. İşteki yoğun ve stresli dönemlerde yoga, koşu, nefes egzersizleri gibi rahatlama tekniklerine ağırlık vermelisiniz.
SOSYAL HAYATTA:
Feminen beyinli insanların karşılarındakini dinleme yeteneklerinin maskülen beyinlilere göre iki ila on kat fazla olduğunu biliyor muydunuz? Siz de beyninizin dişil karakteri sayesinde tam bir sosyal kelebeksiniz. Özellikle farklı arkadaş çevrelerini bir araya getirme ve kaynaştırma konusunda çok ciddi bir yeteneğe sahip olduğunuz kesin!
AŞKTA:
Beyninizin cinsiyetinin tamamen feminen olması, kendinizi karşınızdaki erkeğin yerine koymanızı ve ilişkinize onun gözüyle bakmanızı zaman zaman zorlaştırabilir. Erkekler olayları mümkün olduğunca basit bir biçimde ele alarak kestirmeden sonuca bağlamayı ve günün geri kalanını huzur içinde geçirmeyi severler. Bu ipucunu aklınızda bulundurun ve her ne kadar feminen beyinli bir kadın olsanız da duygusal ilişkilerinizde karşı tarafla mümkün olduğunca empati kurmaya, hatta bakış açısını keşfedip onu ’taklit etmeye’ çalışın.
Beyniniz çift cinsiyetli!
İŞYERİNDE:
Erkekler ve kadınlar ofis ortamında farklı davranış biçimleri sergilerler. Kadınlar daha paylaşıma ve interaktifken, erkekler daha agresif ve rekabetçidirler. Beyni çift cinsiyetli bir kişi olarak siz, bu iki farklı davranış biçimini de kendi içinizde dengeliyorsunuz, bu da genellikle lehinize işliyor.
SOSYAL HAYATTA:
Sosyal ortamlarda çift cinsiyetli beyninizin maskülen yanı ağır basıyorsa, bu sizi arkadaşlarınızı yetenek ve becerilerine göre seçmeye itiyor olabilir. Unutmayalım ki erkekler Taş Devri’nde ava çıkarken yanlarına en sevdikleri dostlarını değil, avlanma kabiliyeti en yüksek kişileri almaya özen gösterirlerdi. Fakat eğer arkadaş çevreniz daha çok, gevezeliği seven neşeli insanlardan oluşuyorsa bu, sosyal hayatta beyninizin feminen tarafını kullandığınız anlamına gelir.
AŞKTA:
Duygusal ilişkilerinizde kararlarınızı ne zaman sezgilerinizle (feminen beynin özelliği), ne zaman aklınızla (maskülen beynin özelliği) vereceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Bu da sizin hem erkeklerle sağlıklı ilişkiler kurmanızı, hem de doğru noktada doğru adımlar atmanızı kolaylaştırıyor. Çift cinsiyetli beynin karşı taraf için de bir avantaj olduğu kesin. Çünkü erkekler bir kadının ne tamamen kadın gibi, ne de tamamen kendileri gibi davranmasından hoşlanıyorlar.
Beyniniz tamamen maskülen!
İŞYERİNDE:
Görünüşünüz son derece kadınsı olsa da, konu işinize geldiğinde her ayrıntıyı bir erkeğin soğukkanlılığıyla ele alabiliyorsunuz. Bugüne kadar sizi tuvalette ağlama krizi geçirirken gördüğünü söyleyen olursa, bilin ki ona hiçbir ofis çalışanı inanmaz! Aynca ofiste hiçbir zaman kadınlığınızı kullanmıyor, erkekler kendi aralannda nasd bir beden diliyle diyalog kuruyorlarsa siz de onlarla o şekilde diyalog kuruyorsunuz.
SOSYAL HAYATTA:
Kafanızın erkek gibi çalışması, bazen kız arkadaşlarınızla ilişkilerinizi zorlaştırıyor. Onlar herhangi bir konuyu ya da sorunu bütün ayrıntılarıyla ele alıp saatlerce konuşmak, üzerine yorum yapmak isterken siz bir an önce sonuca varmak istiyorsunuz. Eğer muhabbetleri içinizi bayıyorsa, sürekli yanlarında oturup hem onların hem de kendi canınızı sıkmak yerine sizin gibi maskülen beyinli olduğunu düşündüğünüz arkadaşlar da edinin. Böylece sosyal hayatınızda bir denge kurabilirsiniz.
AŞKTA:
Erkeklerin en büyük hayalinin maskülen beyinli bir kadın olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Hatta bunun onlan bir parça ittiğinden de emin olabilirsiniz. Aşk ilişkilerinde en büyük marifet, kadın yaklaşımıyla erkek yaklaşımını dengelemek ve ’insan’ adını verdiğimiz ortak paydada buluşmaktır. Duygusal konularda kendinizi biraz daha açabilir, karşı tarafa kadın olduğunuzu biraz daha fazla hissettirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder